Profesionálne nahrávacie štúdio
www.peterkravec.com


Vitajte a poďte ďalej

About


Narodil som sa v prvý deň Vodnára, roku v ktorom debutovali Queen, Camel či Mike Oldfield... začiatok slušný. Schodíky detailov môjho profesionálneho portfólia by vystačili na poriadne dlhý rebrík, opretý ako verím o tú správnu stenu. Bez afektov aj bez efektov... povieme často viac a možno sa to aj počúvať bude dať.

Music


Candy Floss - Memories for Sale (CD, 2018)

Človek skôr vyžobre od Jimiho Pagea nový album Led Zeppelin než sa dostane k cdčku Candy Floss. Čo je načisto poburujúce, predovšetkým ak som ho sám osobne z veľkej časti dával dokopy dlhé týždne ba až mesiace. Skutočne som nikdy neplánoval počúvať bluegrass, ale Candy Floss sú super a album Memories for sale mi chutí lepšie ako cukrová vata. Pochopiteľne všetko a nič na tom nemení, že majú banjistku a speváčka sa dobre počúva aj očami.

Aprílové počasie - Pamäť stromov (CD, 2018)

Pamäť stromov je skutočne pekný názov pre hudobný album, ak ho naviac sprevádza príjemný jazz rockový obsah, je sympatický výsledok na svete. Skupina Aprílové počasie je autorským dieťaťom gitaristu Radovana Vršku a tento albumový debut sme dokončovali pekných pár mesiacov ba až rokov, pravdaže hrubého času. Ale nesťažujem si. Keď si výsledok našej spolupráce pustím dnes, sprevádzajú ho príjemné spomienky.

Babokalyps – Veľký voz (Hevhetia, CD 2017)

Vlastné autorské myšlienky nahradili v roku 2012 rodičovské povinnosti a tak až dlhých 6 rokov trvalo kým výsledok dozrel a zrodil sa ďalší projekt menom Babokalyps. Zmenu názvu podnietilo odlišné, intímnejšie hudobné či zvukové podanie a tiež rozhodnutie naspievať piesne nového albumu Veľký voz v rodnom jazyku.

Peter Kršiak - Zvláštna skúsenosť (CD, 2014)

Druhý albumový zápis Peťa Kršiaka sme síce oficiálne dokočili v rou 2014, ale prípravy trvali o pekných "pár" mesiacov dlhšie. Dlhé zimné podvečery, večery, noci sme žiaľ netrávili s hosťujúcimi vokalistkami, ale prevažne nekonečnými debatami s našim spolupracovníkom, hudobníkom, aranžérom a perfekcionistom Petrom Ertlom. Krásny folk, pop, rockový album dodnes rád počúvam v aute a určite nielen kvôli menám hosťujúceho Igora Timka či Pavola Hammela.

Comunita - Víkendová Crew, remake by PiKey (Promo, 2014)

Hoci som už v minulosti ponahrával množtvo hip-hop, rapovej produkcie, táto spolupráca bola niečim výnimočná. A kedže členovia Comunity o môj názor vždy stáli, povedal som si prečo nevyskúšať možnosť pridať vlastný hudobný či muzikantský pohľad na ich hudbu.

Lenka Piešová & Band - Vo vlastnom tieni (Promo, 2013)

Vyskúšala už všeličo... ČS má talent či Superstar, ale najnovšie to Lenka skúša zdá sa už tým správnym smerom. Dala sa dokopy s dobrou kapelou a autorsky zručným gitaristom, bratrancom Marošom Piešom a úvodný singel je na svete. Držim palce!

Mário Záboj feat. Veronika Mujgošová - Anjel (Promo, 2012)

Na moje osobné prekvapenie nedopadli stretnutia s hip-hopovou produkciou vôbec zle. Jedným z najlepších výsledkov na tomto poli je spolupráca s raperom, textárom a tanečníkom Máriom Zábojom. Skladbu Anjel vytvoril spolu so speváčkou Veronikou Mujgošovou a o hudobné podklady sa postaralo niekoľko štúdiových hudobníkov. Pieseň sa objavila na Máriovom titulnom promo EP a získala množstvo sympatických odoziev.

Fairy Tale - Loveland (Hevhetia, 2011)

S tretím albumom Fairy Tale sa podarila doposiaľ najdospelejšia porcia art rocku. Ten dopĺňa textový koncept, v ktorom melanchólia bliká na ústup nádejnejším pohľadom. Tak ako Marillion majú svoj Neverland, Fairy Tale našli svoj Loveland.

Angel Wings - Betrayal (DIY, EP 2010)

Po dlhšej dobe zas trocha metalovej produkcie z power progresívneho súdka a veruže dobre mi padlo. Projekt autora, textára a basgitaristu Ondreja Kuśníra vytvorila vcelku zaujímavá zostava - bicie nahrával Feri Kecskeméti z progrockových Aeneas, gitary prievidzský rýchlik Rasťo Šidlo, o spevy sa postaral Martin Haspra z kapely Absolut a klávesy netradične (skrz svoju lásku k tvrdším žánrom) Marek Škvarenina​.

Renáta Čonková – Tichá noc (singel, 2009)

Tvár známa z TV show Môj najmilší hit ma príjemne prekvapila priateľským vystupovaním a tiež neuveriteľným nadaním zaspievať druhé, tretie, štvrté … hlasy ako na počkanie. Zaujímavý duet s mladou holandskou speváčkou Natalie Boshard v atraktívnom gospelovom duchu, ochutený jazzovými akordami a vokálmi poteší nielen počas Vianoc.

Peter Kršiak – Inside Story (Tonáda, 2009)

Nie ľahký a už vôbec nie krátky nahrávací proces. Ale aj taká občas býva snaha o zvečnenie hudby na cd album. Každopádne radosť a potešenie je na oboch stranách. Nielenže som si na konto pripísal ďalšiu produkciu kompletného CD albumu, ale predovšetkým som autorovi Petrovi Kršiakovi dopomohol k splneniu jedného hudobného sna.

Fairy Tale – Dream (Hevhetia, 2008)

Druhé hudobné dejstvo z vlastného tvorivého srdca. Album s veľkými ambíciami, s množstvom hostí, poskladaný z osobných prežitkov, naplnený temnými, ale krásnymi skladbami. Ďalšie dva roky práce nad produkciou a ďalšie nové a jedinečné skúsenosti.

Noises – Once in a Lifetime (DIY, EP 2008)

Všetečné kanianské chlapčiská ma na tejto nahrávke požiadali aj o producentský názor a kedže dnes Noises pekne dlho stagnujú, tento krok iste už dostatočne oľutovali. Usilovný a mocný bubeník, furt niečo hľadajúci basák, skromný spevák milujúci beh (domov) … nebyť originálneho gitaristu Martina Berthu s nekonečnou záľubou robiť stále nové vokály, kto vie či by sa dejiny dočkali. Výsledkom je solídna „red hot chilli“ nahrávka, z ktorej ma najviac baví Ka-ra-cha.

Ján Hruška – Hviezda (Slovak Radio Records, 2008)

Spolupráca s jedným z najlepších pokračovateľov „duchoňovskej“ tradície spevákom Jánom Hruškom začala už dvoma predchádzajucimi albumami. Na tomto CD som mal okrem nástrojov na starosti nahrávanie zborových vokálov a sólových spevov. Za pozornosť stoja veľmi pekne rozpracované vokálne party Adely a Barbory Kolárikovej a Janky Pernišovej.

Coma – Demo CD (CD 2007)

Nahrávka, ktorá mala slušný ohlas na prievidzskej muzikantskej scéne. Zaujímavosťou bolo, že okrem spevu sa nahrávala celá naživo. Odhliadnúc od technickej náročnosti bol výsledok malý zázrak vzhľadom na desivo malé priestory, ktorými som v tom čase disponoval. Možno preto majú pesničky tak stiesňujúcu atmosféru :-)

Tamaral – Promo CD (CD 2007)

Môjho prvého zahraničného „klienta“ som spoznal už v roku 2006. Vzácna bytosť menom Petr Sedláček, vtedy účinkoval v duete s prievidžanom Tomášom Gregorom. Pekné demo s príjemnými recenziami však toto duo pokope neudržalo a tak sa rok na to u mňa Petr objavil so speváčkou Inkou Tognerovou, už ako Tamaral. Neobyčajne príjemný nahrávací víkend, počas ktorého som sa cítil skôr ako na koncerte, než v práci. Rád na to spomínam, tuze rád :)

Aeneas – Promo MMV (CD 2005)

Progrockové trio Aeneas z Lučenca bolo nepochybne talentovaným zoskupením. Zaujímavosťou je, že skladby boli pôvodne vytvorené ako inštrumentálne a až dodatočne sme ich za pomoci pozvanej speváčky Barbory Kolárikovej doplnili o texty a vokálne party. Nahrávka bola zaslaná vyše 50 labelom po celom svete, žiaľ kapele sa vydavateľskú zmluvu získať nepodarilo.

Fairy Tale – Sound Mirrors (DIY, CD 2005)

Prvou nahrávkou kompletného albumu, bol album vlastného autorského materiálu, kapely Fairy Tale. Zvuková koláž ambientu, elektroniky, rocku, world či pop music zabrala takmer dva roky práce. Bolo to objavné, experimentálne a tvorivé obdobie, ktoré mi dodalo nové hudobné sebavedomie.

Slaky – Promo CD (CD 2004)

Toto bola pravdepodobne prvá významnejšia nahrávka, ktorá vznikla v mojej produkcii. Isteže, veľa vody vtedy nenamútila, ale snaživé pesničky autora a speváka Miloša Mazánika ani s odstupom času moje uši neuražajú a naviac mi pripomínajú štúdiové začiatky.

Voiceover


img

Dušan

Môj drahý priateľ, pán profesor Dušan, moderátor a kedysi dávno aj divadelník. Keby vedel spievať, bol by jedným z najlepších operných basov. A možno aj vie, nikdy som ho nepočul. Zato jeho hlboký, príjemne dýchajúci hlas pri nahrávaní aj počúvam, a rád. Tento sčítaný pánko ale zvládne aj ďaleko neobvyklejšie polohy a predal už množstvo haraburdia zo skladu nejedného klienta, i keď by sme zrejme radšej nahrávali pekné audio poviedky... však aj k tomu sa raz verím dostaneme.

img

Kveťo

Tvár mysliteľa, meno poeta, ale tento hlas je masaker. Nahrali sme už toľko bizarností, že by to vystačilo na ďalší Jackass. Prišlo to samo, nie že by sme chceli... kričal, recitoval, rapoval, nie že by sme vedeli... po rusky, nemecky, nie že by sme rozumeli... boli sme seriózni a občas aj pekne sprostí, nie že by sme ... Všetko zvládol s bravúrou a bez nejakej výraznejšej emócie.

img

Michaela

Keď ide o Michaelu, vždy si spomeniem na jahody, našu prvú nahrávku, vďaka ktorej nejedná úbohá jahôdka skončila v košíku. Áno, aj takto krutá vie byť naša práca. Alebo ako sa istému klientovi páčil jej hlas, ale vyžiadal si ďalšie ukážky a potom ďalšie. Na tieto maniere si človek zvykne, ale beztak som si kládol otázku čo ten človek vlastne hľadá? A v tom došiel email s otázkou a bolo to jasné „and her voice is always so sensual in any situation?“ Aha nuž tak po tomto sme pátrali a tak som odpísal - „yeah it is“

img

Slávka

Slavomíra, táto slávna bytosť sprevádzaná nadpozemsky dobrotivým hlasom je skromne povedané aj rovnako dobrý človek. Spomínam ako onehdy na konkurze do neskôr najpočúvanejšieho rádia vošla do miestnosti plnej významných ľudí a po trištvrte minúte, áno 45 sekundách, vyšla von s jemným úsmevom s tým svojim „asi ma berú“. Viem si predstaviť, museli by byť hluchí, keby ju tam držali o sekundu dlhšie. V tom rádiu už nerobí a vďaka tomu tam hore ani v žiadnom inom, ale u mňa nahráva stále.

Gear


Analog, Dynamics, Effects

 • Al.So Dynax 2
 • Elysia Nvelope Transient Shaper
 • EMT 245 Vintage Analog Reverb
 • Neumann W491A Stereo Equaliser
 • NTP 179 - 160 Stereo Compressor
 • Valley People 610
 • Yamaha SPX 2000 Digital MultiEffect

Preamps

 • Forsell SMP-2
 • Lawo VT976
 • Thermionic Culture Earlybird 2.2
 • Thermionic Culture Rooster 2
 • Warm WA12

Large Diaphragm Microphones

 • Horch RM2J
 • Manley Cardioid
 • Mojave MA-301 fet
 • Neumann U87i

Ribbon microphones

 • AEA R88
 • Golden Age R1 MK2

Small Diaphragm Microphones

 • Schoeps MK21 Stereo Pair
 • Line Audio CM3 Stereo Pair

Dynamic Microphones

 • AKG D12VR
 • AKG D19 BK Hi
 • Audix D6
 • Beyerdynamic M 201 TG
 • Beyerdynamic M 88 TG
 • Shure Beta 58A
 • Shure SM57

Monitoring

 • ME Geithan RL 940

Instruments

 • Fender Precision Bass
 • Herda Acoustic Guitar
 • Sonor Drums
 • Yamaha P155 Stage Piano
 • Gibson Les Paul Traditional 2019

Other accesories

 • Senneheiser HD 215 Headphones
 • Audio-Technica ATH-M50 Headphones
 • AKG K701 Headphones
 • Klotz Titanium Cables
 • K&M Stands

Computer, Converters, DAW

 • PC platform, Nuendo 8
 • DAD AX 24

Contact


Ak máte stále pocit, že mi chcete napísať, rád odpoviem.